Monday, July 5, 2010

Natuke seda ja natuke teist...

Tänase kuuma ilmaga istusin mina toas ja õmblesin...no ei ole selline kuumus minu jaoks. Mulle meeldib suvi ja mõnusalt soojad ilmad, aga 30 kuumakraadi on talumatu. Et päevake luhta ei läheks, õmblesin kõigepealt endale pisikese kotikese, millega oleks hea laadal müümas käia. Vahel olen mõnel laadal päris hädas olnud, et pole raha ja telefoni kuskile panna. Kotike sai lihtne, vooder ka sees ja nööbi alla panin kinnituseks hoopis magneti. Ühesõnaga...loodetavasti ajab asja ära (ühesõnaga - hmmm...mis väljend kui panin neli sõna ritta)
Ühe soojaga õmblesin poekoti ka...polegi ammu teinud:) Näitasin mehele ka kui valmis sai...ütles, et "tibikott"..hihiii. Võib olla tõesti...selline eblakas sai, aga mulle hakkab järjest rohkem meeldima. Kasutasin ära vähemalt kolme koti õmblemisest järgijäänud riidetükid. Sees on vooder ja sangad tegin pikemad, et oleks mõnus õlal kanda. Kaunistuseks kolm puidust nööpi...saladuskatte all võin öelda, et selliseid nööpe saate varsti ühest neti käsitööpoest osta:)

Papude peal katsetasin uut ideed...karvase lõngaga efektsemaks kudumist:) Täitsa hea tulemus mu meelest...


Ja maasikatega olen mässanud vahepeal (muidu mõtlete kuhu ma kadunud olen ja kas käsitööd ei teegi enam:) )
Igasuguseid variante sai katsetatud...maasikad šokolaadis...mmmm...mõnusad!!!
Keedumoos....
Lisaks veel tegin toormoosi, iga päev joome maasikakokteile ja magustoiduks tegin maasika-kamavahtu....söö või suvel end maasikaks:)
Laupäeval aga käisime Seidlas vanavara - ja antiigilaadal...vägev laat ja sinna võikski ennast unustada. Oleme ikka peaaegu igal aastal seal käinud...vanavara on üks meie huvidest-hobidest. Sel aastal me midagi erilist ei leidnud, aga selle eest saime kuhjaga emotsioone ja teadmisi juurde. Ma ei saa siinkohal märkimata jätta, et ostsin endale väga mõnusa tammepuust käsitöökasti...natuke tahab kõpitsemist saada ja siis saan näidata. Pole küll teab mis vana, Saksa DV oma, aga käsitöö tegijana on mu rõõm selle kasti üle piiritu:)
Järgmise korrani!


16 comments:

 1. Mmmmm maasikad. Kotid jällegi väga ilusad. Nunnu see väike.. :)

  ReplyDelete
 2. Kotid on vahvad! No aga need maasikad šokolaadis... mmm,nämma!!

  ReplyDelete
 3. No üritan sulle taas kirjutada siia. tööd väga kaunid nagu alati. Ja näen, et ikka valmistud minu tulekuks :D Suisa maasikad purgis ja sokolaadis :) Ei noh ma maiustan meeleldi Ülleke koos sinuga ;) Ja see laadal käimise kott on lausa super. Ja poekott sammuti. Meil ka väga palav ja kisub 40 vägisi ära. Kuid pisike Mia võtab mul enamuse ajast ära. Seega täidn auga rohkem vanaema kohustusi praegu. Sulle aga kaunist suve ja tulen ise koju käima 24 juuli. Kalli sulle sinna sooja koju :)

  ReplyDelete
 4. Hmmmmm, maasikamoos.....
  Tegelikult tahtsin ikka kotte ka kiita:)

  ReplyDelete
 5. Eks ta nii ole, et mingi asja puudus ajab tegutsema- nagu laadakott, igati praktiline. Fantaasiat ja teostusetahet sul jagub. :)

  Eraldi küsimus- kas ka sallinõelad tulevad ka Su poekesse?

  ReplyDelete
 6. Aitäh Dots,Pille,Astra,Monika ja Nele!

  Nele, see poeke pole minu oma (kahjuks:)). Tegemist Lõngamaaninaga, kuhu telliti puidust nööpe. Edaspidi ka teistusuguseid. Sallinõelte kohta ei tea veel öelda, kas need ka sinna tulevad müügile, aga kui huvi on siis IT-s on kuulutuste all praegused variandid olemas ja alati võid ju minult tellida:)
  yllep@hot.ee

  ReplyDelete
 7. Jälle olen eemal olnud, ning vahepeal siia palju juurde tekkinud. Kui iga päev vaatasin, polnud miskit... :) Nüüd võin mina öelda, et nokitsen tasakesi ühe väliüritustel käimise koti kallal ja Sina näitadki juba... Kas minu oma valmis saab, pole teada :)
  Papud on uhkelt karvased ja no maasikad mmmmmmmmm, minul see aasta purki panekuks ei jagunudki :(
  Ja veel ette rutates...(Homme mind lihtsalt pole siin)SÜNNIPÄEVATERVITUSED!!!

  ReplyDelete
 8. Aitäh kallis Ave! Ma ju räägin, et telepaatia:)
  Suur tänu õnnitluste eest, kuidas sa küll teadsid!

  ReplyDelete
 9. Hiihiii käin tihti Disainimajas ja juba ammu jäi silma. :)
  Ehk ka seepärast, et mul endal sama kuupäev, kuid kuu varem:D Olgu kook maitsev ja õitsegu kõik lilled homme vaid Sulle!

  ReplyDelete
 10. Sa vaata kui kaval:) Hilinenud õnnesoovid sulle ka, mis sellest, et kuu hiljem! Mulle jääb nüüd ka su sünnipäev hästi meelde:)

  ReplyDelete
 11. Kulla, Ülle! Mida loen, eilse tähtpäeva puhul: südamest suured-suured õnnesoovid ja mõtteliselt lisan kauni lillebuketi!

  Mis puutub nõeltesse, siis mul on küll soov, aga loon alles selgust sallile, mille juurde nõel hakkab kuuluma. Ja veel- kutsun sind vaatama aiandusblogi http://koduaed.blogspot.com/ :)Tervitused.

  ReplyDelete
 12. Aitäh Nele!
  Vahva, lähen kohe su uut aiandusblogi vaatama:)

  ReplyDelete
 13. Väga ilusaid asju teed! Olen ammu jälginud! :) Tervitustega, Karin

  ReplyDelete
 14. Aitäh, Karin! Tore, et oled mind siit üles leidnud:) Ootan sind ka edaspidi mu blogi külastama!!!
  Tervitustega, Ülle.

  ReplyDelete
 15. Nämm, maasikad šokolaadis...
  Aga kotid on mõnusad ja kenad...

  ReplyDelete