Tuesday, March 20, 2012

Kevad on saabunud...

Lõpuks on kevad ametlikult kohal:) ...oi ma olen seda oodanud. Aeg on hakata valmistuma saabuvaks suveks ja varuda valmis lilleseemned. Ülemisel pildil on eilne saak seemnepoest ja mõned hiljuti ostetud sordid.
Ülevalt vasakult alates:
1. Lõosilm - kaheaastane, loodetavasti külvab ise seemneid edasi ja muutub püsikuks. Midagi uut mu taimede kollektsiooni.
2. Rippub kannike - pisikeste õitega, ilus amplitaim (olen ka varem kasvatanud). Täna panen seemned mulda, oleks pidanud juba varem panema...aga eile alles ostsin.
3. Suvi-leeklill - väga ilus suvelill, kaunid värvid ja rikkalikult õitseb.
4. Tsinnia - suurepärane lõikelill vaasi.
5. Madal peiulill - peiulilled on üldse väga tänuväärsed suvelilled, õitsevad kaua ja rikkalikult. Sobivad suurepäraselt kasvatamiseks ka korvides, anumates....

Alumine rida vasakult alates:
1. Tokkroos - ilus ja kõrge kaheaastane lill...nende õisi kahjuks sel aastal veel ei näe.
2. Parkjuur - kaunites värvides lilled peenral kasvatamiseks, samuti väga head kuivatamiseks. Ilusad värvid püsivad ka kuivatatult. Eelmisel aastal jäin nende seemnetest ilma, kevadel ei olnud enam võimalik ühestki poest osta...sel aastal vedas:)
3. Lõhnav lillhernes - õitseb juulist külmadeni, rikkalikult. Mõne teise värvitooni peaks veel juurde ostma.
4. Vanikkuljus - täiesti uus liik mu aeda, ostsin Ainika soovitusel:)
5. Riitsinus - võimas suur ja kaunis ning dekoratiivne taim. Mürgine...aga ilus. Istutan alati teiste lillede keskele, et ei oleks võimalik katsuma minna.

Juurde on veel vaja varuda astreid ja peakski enam-vähem selle aasta seemneostuplaan täidetud olema:)

Mõned külvid on juba ka tehtud. Idanenud on juba paprikad ja tomatid...nende seemnepakkide pilte ei hakka siia panema. Aga ühe põneva uue sordi minipaprikaid leidsin poest:


Kasvamas on ka juba begooniad ja pelargonid. Viimaste aastate kogemus on näidanud, et kõige tänuväärsemad lilled amplitesse ja pottidesse on just begooniad...õitsevad suve läbi kuni külmad liiga tegema hakkavad. Pole vaja korjata ära vanu õitsenud õisi nagu petuuniate puhul, ei muutu suvel koledaks ega veni välja, ei karda väga ka kuivust ja õitsevad väga rikkalikult.

Teine tänuväärne suvelill on virk-liisu...need on ka juba külvatud ja kasvavad...tühja seemnepaki olen ära visanud:(

Pelargonid meeldivad mulle ka väga, kasvavad aastaid...lõika ainult talveks maha kui tuppa tood. Minu omad olid juba väga vanad ja ka lõikamine ei andnud enam kaunist tulemust, seega panin sel aastal uued kasvama. Natuke viludamas, aga valgusrikkas kohas, kasvavad ja õitsevad rikkalikult. Päike ja vihm teevad neile minu meelest natuke liiga.


Pelargonid on juba päris ilusad ja suured:


Ja et ei oleks ilma käsitööta postitus, siis ühed pisikesed lastesokid on ka ette näidata, jätkuks eelmisele postitusele:)

ILUSAT KEVADET!

9 comments:

 1. Äge! Tulin just poest, kott lilleseemneid täis! Lubab ilusat aprilli- see oleks küll tore. Ilusat ja tegusat kevadet meile kõigile!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Põnev, põnev...mis sordid kotis on?

   Delete
  2. This comment has been removed by the author.

   Delete
 2. Sokid on armsad! AGA - mu pilgu püüdis hoopis see taldrik! Kas sa oskad öelda, mis firma poolt ja kus riigis tehtud? Mul on sarnased uunikumid, mis pärit lausa Saksa Demokraatlikust Vabariigist, tahaks NII väga enda kollektsiooni täiendada...

  ReplyDelete
 3. Tänan!
  See taldrik on Itaalia toodang, mõned aastad tagasi Eestist ostetud...Viljandist:) Võib olla isegi praegu neid veel on, pole vaatamas käinud.

  ReplyDelete
 4. Kunagises Saksa DV-s tehti sarnaseid - Meisseni ja Hennenbergi poolt. Meisseni sarja nimi oli Blue Onion. Need on üüratu kallid. Aga Hennenbergi sarja nimeks vist Echt Kobalt ja sarnased sinised sibulad. Mul peaaegu terve komplekt - saime mehe vanaisa käest lapse sünni puhul kingituseks. Klaaskapis seisavad ja kasutada ei raatsi, sest on lihtsalt liiga armsad :) Aga hea teada saada, et tänapäeval sarnaseid tehakse - peaks poode kammima, et leida vähem pidulikeks puhkudeks endale :P Aitäh!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vana-aegsed nõud on ka üks minu hobidest, mul on ka selline varandus klaaskapis...ei raatsiks kasutada. Need sinised ostsin puhtalt dekoratsiooni mõttes:)

   Delete
 5. :D Ostsidki vanikkuljuse (mul samasugune 15 seemnega pakk). Hoian pöialt, et sulle ka ta meeldiks ja et ost ikka ära tasus ;).

  Sokid on nii nunnud, kevadised.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ostsin ära jah:) Ootan põnevusega õitsemisaega!

   Delete