Tuesday, November 26, 2013

Sokilõngad sokkideks.


Tunnistan ausalt... ma ei armasta eriti sokilõngadest sokke kududa. Tundub igav ja lisaks see lõngade sättimine, et sokid sarnased tuleksid! Aga mõned sokilõngad on minu lõngakasti ikka maandunud ja osad on ikka päris ilusad lõngad :)

Ühes Ravelrys toimunud vahetuspakis oli mulle kingituseks saadetud Saksa firma Opali lõng, väga ilus kirju lõng ja ma olin kindel, et sellest lõngast tulevad ilusad sokid. Tuhkagi! Tokis oli lõng ilusam kui sokiks kootuna. Ei tea... kes küll sellised värvid on kokku sättinud.


Lõng: Opal
Vardad: 2,5
Suurus: 37-38

Järgmisena võtsin ette juba mitu aastat tagasi ostetud Shoeller-Stahli lõnga "Limbo Mexiko".  Olin sellest lõngast kudumist ikka aina edasi lükanud arvates, et küllap on selle lõnga puhul kahte sarnast sokki kududa raske. Aga ei! Väga ilus ja mõnus lõng, ilus muster moodustub ka... vaat selle lõngaga olen ma väga rahul. Kudusin natuke musta ja punast ka hallile lisaks.


Lõng: Shoeller-Stahl "Limbo Mexico"
Vardad: 2,5
Suurus: 39

Mõtlesin, et olen eriti tubli ja ei jäta ülejäänud halli lõnga vedelema ning ühe soojaga kudusin pisikesed lastesokid ka :) Saingi lõngast lahti ja lisaks veel mitmest teisestki lõngajäägist.


Vardad: 2,5
Suurus: tallapikkus 12 cm

Näpuotsaga kaarte ka :)

Täpset aastat ei oska öelda, enne 1930.a. trükitud kaart.

Rootsi, kaart eelmise sajandi algusest.

Jacob Maris (1837-1899)

Uustrükk trükitud Venemaal, pildil on ketrav Iiri naine (1890)
14 comments:

 1. Sokilõngal on üks reegel- lõng, mis on tokis enamvähem on sokina väga hea ja vastupidi ;) Aga sina oled küll kenad sokid saanud oma lõngadest.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tänan!
   Tead, see reegel ei pea paika... hall lõng meeldis mulle tokis ka väga :)

   Delete
 2. Ma pole ka eriline sokilõnga fänn, aga see hall on küll ilus :)

  ReplyDelete
 3. Nagu isiklikus elus nii ka sokikudumises - igaühe jaoks on kuskil keegi. Minule meeldivad esimesed sokid rohkem kui hallid. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Väga tore, ma juba mõtlesin, et äkki said täiesti koledad sokid :)

   Delete
 4. Mulle esimesed meeldivad. Heatujusokid. See värvide virr-varr toob naeratuse näole. :)
  Teised on ka kenad sokid. Mina pole mexicot ostnud, sest suhtun umbusuga sellesse kirju osasse. Oleneb soki laiusest tuleb muster ka teine.
  Sakslaste kaitseks pean kiitma Hot Socks Mala lõnga, millest kudusin meestekad (FB nägid;) ) Lõng on pehme ja üleminekute sättimisega ei olnud mingit vaeva. Soovitan. ;)

  ReplyDelete
 5. Ega need sokid nüüd nii ühtemoodi ka pea olema;) Jalad käivad kiiresti ja keegi ei märkaks nagunii midagi... aga kui oskad sedasi ühesuguseid teha, saad kindlasti lisapunkte:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mulle üldse ei meeldi erinevad sokid, mingi minu kiiks vist lihtsalt :)

   Delete
 6. Esimesed sokid on ikka tõeline värvipillerkaar ja täitsa vahva ju! Teised kenakesed on klassikalisemad. Aga mulle meeldib sokilõngaga kududa siis, kui pea on paks (nt suur nohu) ja pea midagi muud huvitavat välja mõelda ei suuda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Annelix, see on tõsi, ma koon ka sokilõngast just siis kui mingit kindlat projekti pole ja pea on mõtetest tühi :)

   Delete
 7. socks are ALWAYS good :)) thanks for posting the postcards -- so lovey to see them!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Maryjo, thank you! I`m glad you like my knitting cards collection :)

   Delete