Tuesday, December 1, 2015

Viis raamatut, mis on leidnud oma koha minu raamaturiiulil.


Ma olen nüüd rikkam viie ilusa raamatu võrra :) Kõik viis on leidnud tee minuni sellel aastal, näitan neid teilegi.. võib olla pakub huvi.

1. Tiina Kaarela "Puikkomaisterin Sukkakirja".
Raamat on väga värske, alles hiljuti ilmus ja täna jõudis minuni. Tellisin selle kauni raamatu Soomest, leidsin ainult ühe e-poe, kust sai Eestisse tellida... kiirelt pandi posti ja kui poleks Soome postistreiki vahepeal olnud, siis oleks juba varem kohale jõudnud


Mulle väga meeldib, silma jäi päris mitu asja, mida võiks teha. Eriti ägedad on mu meelest need põlvikud:


Veel mõned pildid raamatust:
2. Solveig Larsson`s "Knitted Mittens"


Jällegi üks tore raamat, palju ilusaid kindaid koos kudumismustritega. Mõned pildid ka sellest raamatust:3. Aija Jansone "Patterned Mittens of Eastern Vidzeme"
Seda raamatut ma ihkasin juba ammu ja kui viimati Lätis sai käidud, siis oli rõõm suur kui leidsin selle raamatu raamatupoest ja hind oli ka üllatavalt soodne nii põhjaliku raamatu kohta. Aga Lätis ongi raamatud odavama kui meil :)


Raamatus on tohutul hulgal kauneid kindaid Läti rahvuslike mustritega, kõik kindad on antud koos mustritega.  Mõned näited...
4. Anu Pink, Siiri Reimann, Kristi Jõeste "Eesti silmuskudumine. Tavad ja tehnikad" I


Selle raamatu omanikuks sain Viljandi Hansalaadal, ostsin suure tuhinaga kohe laada alguses ära ja siis tassisin seda suurt ja rasket raamatut terve laada vältel... aga väärt ost oli :) Ei jõua ära oodata, milla II ja III osa ilmuvad. Mõned pildid siit raamatust ka...

5. Triin Mihkelson "Hingesoojad kudumid beebidele ja väikelastele"
Imeilus raamat, kindlasti koon sealt mõne Triinu loodud kauni kudumi. Selle raamatu teeb minu jaoks eriliseks pühendus Triinult :)Mõned kaunid kudumid ka sellest raamatust:Kõik viis raamatut väärivad ostmist ja imetlemist... soovitan südamest!

3 comments:

  1. Need on kõik kahtlemata väga toredad raamatud. "Eesti silmuskudumine" näib mulle praegu eriti sisukas. Küllap pakuvad Sulle kudurõõmu ja uusi väljakutseid.

    ReplyDelete
  2. Mina ootan ka pikisilmi "Eesti silmuskudumisele" järge. Millisest Soome e-poest saab raamatuid Eestisse tellida?

    ReplyDelete