Wednesday, December 25, 2013

Jõulud.


HÄID JÕULE!

Sellel aastal on jõulud teistmoodi kui tavaliselt... lund ei ole. Aga mina olen rahul, minu jaoks võikski kogu talv selline olla kui täna... päike paistab, lund ei ole ja külmakraade ka mitte. Aknast avaneb ilus roheline vaade...
 


Aknalaual on õied lahti löönud hüatsint, üks mu lemmiklilledest...


Aga kuusk on ehitud ja mõnus kuuselõhn on tubades. Mulle meeldib kuuske ehtida vanade ja mälestusi täis ehetega. Näiteks see jõuluvana on minu ema lapsepõlvest, väike auk on küll sees, aga armas ikkagi...


Põrnikas ja latern olid alati memme kuusel...Samuti see ilus kellukatega ehe on meie kuuske ehtinud  kõikide jõulude ajal ...


Minu poolt on lisandunud lapsepõlves kosmonaut ja mingi väike mehike, lausa sõdur vist :) Ma olin umbes neljanda klassi tüdruk kui ma need ostsin oma taskuraha eest. Mitte korraga, vaid ikka ühekaupa. Koolist tuli koju sõita bussiga ja kui bussini veel aega oli, siis lipsasin kaubamajja ja imetlesin "nääriehteid" ning ostsin ikka ühe kaasa ka. Nii on leidnud tee meie koju kaks kosmonauti ja kaks mehikest. Tegelikult nii koledad ehted ja mina poleks neid kuusele pannud, aga Teet pani ja ütles, et need peavad ikka ka olema :)Mis jõulud need ilma küpsetamiseta on, igal aastal me teen jõuludeks tavaliselt keeksi ja pirukaid ning katsetan mõnda uut retsepti.
Esimest korda tegin martipani-jõhvikakringlit...


Jõulukeeks...


Esimest korda tegin Domino küpsistega toorjuustukooki . Väga maitsev kook, soovitan kindlasti proovida teha ...


Eile hommikul jõudsin valmis sokid, mis ma kinkisin ämmale. Tal on alati magades külm ja tudusokkideks need talle tegingi. Eriti teeb mulle rõõmu see, et täna öösel olid tal need juba jalas olnud ja esimest korda oli tal magades palav hakanud :)Lõng: Lana Grossa, imeliselt pehme lõng.
Vardad: 2,0 (servas 15 s vardal, sokis 16 s vardal)
Muster: Lea Special, socken, mustrit saab pildilt piiluda :)Jõulukaarte näitan edaspidi, tõenäoliselt on veel mitmedki alles teel minu poole :)

Ja võtke osa ka eelmises postituses olevast väikesest nuputamisest!


15 comments:

 1. Ülle, kauneid Jõule!
  Mulle meeldivad küll sinu ehted kuusel, jah, need kosmonaudid ka. :) Hea, et Teetu kuulasid. :)
  Meil ei ole alles vanu ehteid ( need mis veel alles on ema kuusel ;) ) Aga tänu minu mehe juba mitme aastasele harrastusele on meie kuusk ehitud vanade ehetega. Ta nimelt kolab tihti müügi portaalides ja ostab vanu kuuse ehteid kokku. :) Peaks ka väikese ülevaate tegema. Mõni ehe on tuttav, a mõnda näen esimest korda, nii vana vist. :)
  O! Mul on vana aasta õhtuks martsipani- jõhvika kringlit teha. Ja Domino kook tundub nii ahvatlev... teen vist poja rõõmuks. Aitäh retsepti eest. :)
  Sokid on väga kenad. Suurim tunnustus ongi see, et juba jalga pandi. :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma arvan, et kosmonaut hakkab olema ka igal järgneval jõulupuul :)
   Su mehel on nii tore hobi! Vanad kuuseehted on palju ilusamad kui tänapäevased ja tekitavad toredat äratundmisrõõmu. Tee muidugi ehetest väike ülevaade, millal neid siis veel näidata kui mitte nüüd! Mulle meeldiks väga neid vaadata.

   Delete
 2. Kauneid jätkuvaid jõulupühi!

  Mul on emal ka alles palju armsaid vanaaegseid ehteid, mis toovad lapsepõlve meelde. Selliseid nagu sinul, pole ühtegi.

  Täna oli lausa kevadine ilm! :) Päike säras terve päeva ja isegi pimedaks läks hiljem kui tavaliselt. Mulle külmavaresele ka selline ilm meeldib!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh, Malle!

   Vanaaegsed ehted on nii toredad ja toovad tõesti lapsepõlve meelde. Ma mäletan kuidas me lapsepõlves kuuske ehtisime, kuuseehted olid kõik ilusasti ühe kaupa siidipaberisse mähitult karbis. Nüüd ma nii tubli ei ole, et sedasi pakiks. Aga see tunne oli siis eriline... paberi lahti harutamine ja mõelda, et milline ehe küll siin peidus on.

   Delete
  2. Just nimelt - siidpaberisse pakitud! :)

   Delete
 3. Ülle! kauneid jõule Sulle! Mul on hea meel teada, et lisaks minu perele on veel mõni inimene, kes lumest puudust ei tunne!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh, Mare!

   Minul ka rõõm kuulda, et ma pole ainuke :) Ei armasta ma külma ega lume kühveldamist :)

   Delete
  2. Mina ka naudin rohelisi joule. Nii monus on see roheline maaa ja monusalt kevadine ohk. kuusehted on mulle tuttavad lapsepolvest. Ja sinu amma tudusokid on kaunid.

   Delete
  3. Aitäh, Ivi!

   Oleme siis ühes paadis :)

   Delete
 4. Tore oli piiluda sinu pühadeaegsetesse tegemistesse! Head pühade jätku!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh!

   Mul on hea meel, et saan seda kõike jagada sõpradega :)

   Delete
 5. Kaunist pühadeaega! Mustad jõulud jätavad rohkem aega kudumiseks :)
  Küll Sa ikka küpsetasid palju!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh, oleks see vaid nii! Küll kooks :)

   Mulle meeldib küpsetada ja katsetada uusi koogiretsepte. Pühade ajal on nii hea ise maiustada ja külalistele pakkuda :)

   Delete
 6. Jõulutunde jaoks võiks natuke lund ju olla, aga muidu olen praeguse soojaga väga rahul. Vanad ehted on armsad, hüatsindid ilusad ja seda juustukooki olen ka korduvalt teinud. Kaunist pühadeaega!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh, Siimik!

   No väga vähese lumega ainult jõulude ajaks olen ma nõus :)

   Delete