Friday, March 1, 2013

Minu uued raamatud ja hindamatu väärtusega mustritevihikud...


Ma olen jätkuvalt kinnaste kudumise lainel ja paistab, et sellel laineharjal purjetan ma veel mõnda aega :)  Nagu iseesnesest on minu riiulile jõudnud mitu uut kindaraamatut...


Täna hommikul jõudis minu postkasti imearmas mustrivihik Helenalt...


Mustrivihiku autor: Helena Smitt ( Helena käest saab seda vihikut tellida ja osta).
Väga kaunis ja kes on kursis Helena loodud mustrite ning kinnastega, siis need oskavad kindlasti arvata, mida kaunist sealt leida võib :)

Eelmisel reedel, Astral külas olles, nägin tema riiulis järgmist raamatut...


"Warm Hands. Estonian mittens and wrist warmers" - autoriteks Carla Meijsen ja Hilly van der Sluis.
Raamatu tutvustus asub siin ja selle ilusa raamatu toimetas minuni Monika Plaser.

Üks illustreeriv pilt jutu juurde sisust ka:


Järgmine väärtteos minu jaoks...


Esialgu tõin selle raamatu raamatukogust ja ausalt öeldes, see raamat tekitas minus kohe soovi vardad haarata :)  Ilus raamat, ilusad pildid ja lihtsalt seletatud õpetused... tänu sellele raamatule sain selgeks kahevärvilise looduse. Nii head raamatut ei saanud ma ostmata ju jätta :)

"Kirjatud teekond" - Kristi Jõeste, Kristiina Ehin


Viimane, mõnusalt paks raamat, on täis Läti kauneid kindamustreid...


No see raamat on ikka raamatute raamat :) Esialgu olen seda ainult imetlenud ja lehitsenud... üks muster on ilusam kui teine.

"Latvieša Cimdi" - Maruta GrasmaneMul oli kogunenud juba suur virn Nõukogude Naise lõikelehti, seisid aastaid hunnikus ja ausalt öeldes olen ma liiga mugav ja laisk, et nendest mustreid otsida. Minu jaoks ebamugav ja aeganõudev. Kuna ma õmblema nende lõigete järgi kunagi ei hakka, siis ma lõikasin kudumismustrid välja ja sorteerisin eraldi hunnikutesse... ema ulatas oma abikäe ja kleepis need kõik ilusasti kaustikutesse (kindad, kindakirjad, suuremad mustrid, piltmustrid ja pitsimustrid). Lisaks veel on mul suur ports kauneid tikandeid kaante vahele kogutud. Nüüd ma olen väga rahul ning neid juba  ka korduvalt lapanud ja mustreid otsinud :)

Viis kaustikut täis varandust :)
Mõned pildid ka sisust:Poolelioleva kinda mustrid kujundasingi kokku oma uutest mustrivihikutest... näiteks linnud leidsin käpikutelt.

Üks kaustik on täis pitsimustreid.18 comments:

 1. Väga õige tegu nende mustrilehtedega. Peaks ka ära hakkima, muidu seisavad niisama kasutult

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul just probleem oligi, seisid lihtsalt kasutult...nüüd aga muutsin kasutu kasulikuks :)

   Delete
 2. Tubli töö tehtud ja ... auhinnaraamatud selle töö eest on vägagi asjakohased ! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Kes teine mind ikka raamatutega premeerib... ikka pean ise premeerima :)

   Delete
 3. You have fine library, now you must try to do they all mittens;)

  ReplyDelete
 4. NN mustrilehed on põnevad! Mind huvitavad eriti linnumustrid. Kahju, et pole aega kududa praegu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. AlleRaa, linnumustrid meeldivad mulle ka! Uskumatult palju erinevaid linnumustreid kogunes kokku. Kui sul kunagi tarvis on, siis võin pilti teha mõnest ja saata. Anna aga teada!
   Ja ma näen, et sa saad jälle mu blogis kommenteerida... nii tore!

   Delete
 5. Ma peaks Sinust eeskuju võtma ja enda mustrilehed ka kaustikusse kleepima. Üks variant oleks need ka skaneerida ja failidena säilitada, aga kuidagi mõnusam on ikkagi vihikut-raamatut lapata ja lehti näpu vahelt läbi lasta.

  Ag uued kindad tulevad jällegi uhked!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mulle meeldib ka rohkem kaustikutes neid mustrid vaadata ja uurida... nagu raamatut :) Ja see lõikumise ja sorteeriise protsess oli ka täitsa huvitav. Ma ei teadnudki siiani, mida ma oman või millised mustrid kus asuvad... nüüd on nii hea ülevaade.

   Delete
 6. See mustrikogu on küll muljetavaldav!!!! Aga küsiksin, et kust kõik leiavad seda "Latvieša Cimdi" raamatut? Käisin reedel sõna otseses mõttes Läti Bauskast Valkani läbi ja kusagil ei olnud! Mitte üheski raamatupoes!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mina sain Läti kindaraamatu "Isetegija" foorumi kaudu, seal oli päris mitu toredat inimest, kes tegid koostellimist. Ega seda ramatut vist igalt poolt Lätiski enam saada ei ole, tiraaž ei olnud eriti suur. Võib olla veel Riia mõnes raamatupoes on ja võib ka veel võimalik interneti kaudu tellida.

   Delete
 7. Väga tubli töö;) Samas pole ma jälle raatsinud neid suuri lehti katki lõigata - vahel siis laotan neid mööda põrandaid;) ... aga vihik on ikka 1000 korda mugavam:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma ka siiani ei raatsinud lõigata, aga kuna nendest otsimine oli tüütu, siis võtsin julmalt lõikumistöö ette :)

   Delete
 8. Väga hea mõte neid lõikelehti niimoodi sortida, peaks sama asja ette võtma, seisavad teised niisama kapis praegu ja praktilist kasutust ei leia.
  Ja kõik need raamatud on väga hääd.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Mul seisid need lõikelehed enne tõesti kasutult, nüüd on mul justkui mitu raamatut juures :)

   Delete