Tuesday, October 26, 2010

Sokid, sokid...

Kuigi ma "Isetegijas" Soktoobrist osa ei võta (kahetsen, et kirja ei pannud...ei tea, mis mul küll arus oli...), siis olen juba õige mitu paari sokke kudunud. Ja just nüüd oktoobris...
Esimese paari tegin tellimustööna, just selle mustriga sooviti:)
Ei tea kuidas teistega lood on, aga minu kiiks on selline, et panen sokipaarile nime ka...hihii, naljakas ju? Nimi kujuneb iseenesest töökäigus...nende sokkide nimi on "Aprikoosisokid"...seda just lõnga värvi pärast.


Teine paar sain endale nimeks "Porgandisokid"...samuti värvi pärast. Mu kaasa pani neile omapoolse nime ka - "Noski dlja požarnika":) ... No ei teagi nüüd, mis nime juurde jääda...heal lapsel mitu nime.
Kootud varrastega 2,5 ja lõngaks Titan Wool Winner - 100% meriinovill, mille sain kingituseks armsalt sõbrannalt Ave-Mariilt. Väga pehmed ja mõnusad sokid said sellest lõngast.
Sääremuster lähemalt ka...muster paksust kaustikust, kuhu olen selle kunagi kuskilt sirgeldanud:)

Ja sallinõel mu kaasalt, seekord terjer. Üks tore isetegija palus, et mu kaasa teeks terjeri-nõela. Esialgu ütlesime ära (igasuguseid loomi ja koeratõuge on soovitud, aga päris kõiki loomi pole ka mõtet sallinõelteks vormida), sest ühe nõela disainimine võtab ikka hea jupp aega. Ja meile, kellel pole terjerit kodus, veel ka kõigepealt koerapildi otsimine...et näha, mis kujuga see terjer täpselt olema peab.
Aga armas isetegija on ise nii tubli kunstnik, et disainis ise koera pea nagu naksti...selline näeb välja lõpptulemus juba sallinõelana.


19 comments:

 1. Kõik väga ilusad asjad! Nende "aprikoosisokkide" muster on väga põnev!

  ReplyDelete
 2. Väga ilusad sokid!
  Miks tuletõrjuja sokid.. kas värv on nii ere või sa hoiad neid öö ja päev jalas :)))) Öeldakse ju spit kak pozharnik... st täes riietuses. :)))
  Tänks hea tuju eet juba hommikul! :))
  Sallinõel on lahe. :)

  ReplyDelete
 3. Ilusad sokid, eriti požarniku omad :)

  ReplyDelete
 4. Mulle meeldivad pitssokid. Sain ise ka nüüd kanna kenasti selgeks, varsti tule piiluma blobisse ;)
  Jana

  ReplyDelete
 5. Millised kaunid sokid! Just, just eriti need požarniku omad. Olen ka sedavärvi sokke kudunud ja üldsegi üks mu lemmikvärvidest salatirohelise ja meresinise kõrval. Mul on endalgi lõpuks sokid pooleli... Huvitav sallinõel. Edu tegemistesse!

  ReplyDelete
 6. Aitäh teile Monika, Diana, Triine, Jana ja Ave!

  Diana...ei maga ma öösel sokkidega, ikka värvi pärast selline nimi:) Hästi kärtsud oranžid sokid. Aga naerma ajas su jutt küll ja tuju tegi heaks...

  Triine ja Ave....pean vist sokkidele uue nime andma...lühidalt "Požarnikud" :)

  Jana...põnev, tulen kindlasti su blogisse piiluma!

  ReplyDelete
 7. Väga vahvad sokid, nii värvid/mustrid kui ka nimed!
  Ja sallinõelal on igati aus terjer.

  ReplyDelete
 8. Väga uhked sokid. Oranž mu lemmik värv üldse.

  ReplyDelete
 9. Vahvad sokid on sündind...ja pole üldse kiiks et nad nime saavad,see neid unikaalseks ja eriliseks ju teebki:).... "Požarnikud" ...irrrwww:)))
  Sallinõela sünnilugu on teil ka ikka keerukas koostööprogramm,väga äge terjer on välja kukkund! Edu teile!

  ReplyDelete
 10. Sokid on väga ilusad.
  Mulle meeldivad nii värvid kui ka mustrid.
  Ja see koeraga nõelake on lausa vahva.
  Te olete seal ikka mega usinad ja osavad.
  Jõudu teile ja suured kallid ka.:)

  ReplyDelete
 11. Aitäh teile Meeli, Malle, Kai ja Astra!

  ReplyDelete
 12. Väga toredad sokid. Mustrid meeldivad väga!
  Ja terjeri kujuga sallinõel on tõeliselt tore :) Ma olen suur terjerite fänn. Kurbade asjaolude tõttu pidime oma kallist foksterjerist aasta tagasi loobuma ja hing on siiani haige.

  ReplyDelete
 13. Oi, imetlen teie mõlema töid ja tegemisi ning olen teie oskuste peale kade !
  Ja eriti seda porgandi- või požarnikusoki mustrit tahaks osata !
  Sant.

  ReplyDelete
 14. Mina annan ka 'Požarnikutele' punkti. Ilus soojendav värv ja kena huvitav sääremuster.
  Sallinõel on lahe. Mu meelest taksid ja terjerid ongi kõige lõbusamad koeratõud. Neid vaadates läheb suu iseenesest muigele. :)
  -Lotte vanaema-

  ReplyDelete
 15. Aitäh Triinu! Oi kui kui kurb on kuulda su armsa kutsa kaotusest. Minu jaoks on mu Rex kui tõeline pereliige...seega tean, mida sa siiani tunda võid.

  Aitäh, sõber Sant! Küllap oskad seda mustrit teha, pole keerulist midagi. Kui soovid, anna teada ja saadan sulle või panen blogisse üles:)

  Aitäh, Lotte vanaema! Näib, et "Požarnikud" on populaarne nimi:)
  Terjeri nõel sai muide tehtud taksi kerele, tuli päris tuntav terjer välja:)

  ReplyDelete
 16. Vahvad pitsimustrid! Muide, ka minul on nimetamise komme, Ravelryst tekkinud. Seal on vaja igale "projektile" nime, olgu kasvõi XXX või ABC. Kuna kudumeid on omajagu kogunenud, siis nimedest on abi küll:)

  ReplyDelete
 17. Tänud, Anna! Nimedest on jah abi, kohe teada, millisest kudumist jutt käib.

  ReplyDelete
 18. Sain üle pika aja taas rahulikult sinu tegemisi piiluma ja sa üllatasid mind täielikult,kõik on niivõrd ilusad tööd ja minu erilised lemmikud on ikka sinu pitsilised sokid ja punane õlasall kisub kohe järgi tegema ja väike kampsik on nii armas. Mul on nii tore näha, et lõng asja ette läks :)
  Sallinõel on väga äge. Tervitused Teedule !

  ReplyDelete
 19. Aitäh, sõbrake! Esimese hooga mõtlesin, et kes kirjutas, aga kui andsid vihje lõngale, siis sain kohe aru! Annan tervitused Teedule edasi.

  ReplyDelete