Tuesday, September 7, 2010

Sügis läheneb...

Veel üks must müts on valmis saanud, muster asub siin:http://www.garnstudio.com/lang/ee/pattern.php?id=3611&lang=ee
Kudusin kokku kaks peenikest sokilõnga, mis sisaldasid mõlemad 75% villa ja 25% polüamiidi.
Vardad:3,0Seekord on mul "modelliks" lillevaas:)
Mõned sügisepildid ka...nende lilledega seostub mul alati sügise saabumine:

Kultuurpihlakas on aias ilusaid punaseid marju täis, sel aastal ei tee ma nendest midagi...küllap mu koer nad nahka paneb:) Puu on madal ja alumistelt okstelt ulatab ta neid ilusasti sööma. Ta on mul üldse selline taimetoitlane...erilised lemmikud on kurgid. Puuviljadest ei maitse talle ainult banaan.


Ploome sel aastal meil ei ole, natuke kreeke ainult...nii magusad praegu.Nädalavahetusel käisin seenel, nii suurt saaki pole ma vist varem koju tassinud. Lõpuks ajasin pluusi ka seljast, et see täis korjata...no ahnust:)
Praegu aga sügavkülm praetud puravikke täis, ma ainult neid sööksingi...imehead!Teile kõigile aga kaunist kuldset sügist!
10 comments:

 1. Müts tundub lahe, lähen vaatan pärast ka mustrit lähemalt.
  Aga oma seenesaagiga ajad lausa kadedaks - tahaks kaaaaa!

  ReplyDelete
 2. Aitäh, Meeli! Siis pole midagi muud kui metsa seenele, praegu on vist küll seeni igal pool:)

  ReplyDelete
 3. Väga ilus müts, Sinu oma meeldib mulle originaalist rohkem.

  ...kannan ette, et seal kandis, kus ma Eestis olin küll metsas seeni polnud, pannitäie suure otsimise peale sain, aga see oli ka kõik.

  ReplyDelete
 4. Aitäh, Monika!
  Oi kui kahju, et sa seeni ei saanud...pean oma sõnad tagasi võtma, et igal pool vist praegu seeni on:)

  ReplyDelete
 5. Tõesti imearmas müts!
  Ma polegi veel seenemetsa saanud :( Hoopis mingi viiruse suutsin hankida ja vaevlen nüüd selle küüsis.

  ReplyDelete
 6. Aitäh, Triinu! Head paranemist sulle...et sa saaksid ruttu terveks ja saaksid seenejahile minna:) Ma just tulin seenelt jälle...

  ReplyDelete
 7. Olin selle postituse esimene kommenteerija, kirjutasin Sulle pika-pika kirja, aga Google ei tahtnud mind identifitseerida ja kogu mu jutt kadus kuhugi... Niisiis kiitsin mütsi ja ikka aiailu ja seenesaaki ka. Muuhulgas soovisin teada, kuidas seeni praadisid, kas lihtsalt vedeliku aurustumiseni või ikka võid ka?(Tarkadest raamatutest loen, et või vähendab seente säilivust kahele kuule...)
  Edu Sulle! Muide küüslaugud mul on, pisikesed küll sellel aastal. Maalt toomata veel :)

  ReplyDelete
 8. Tänan sind, Ave! Mina praen seened ikkagi võiga pannil, lisan soola ja pipart...sügavkülmas seisavad väga hästi ja ei ütleks, et ainult paar kuud. Jutte räägitakse jah igasuguseid, aga mina olen ikka sedasi teinud ja ega nad terve igaviku nagunii kapis alles ei püsi:) Kupatatud seeni olen ka karpidega sügavkülma pannud, nõrutan vee ära ja karpi...seisavad ka väga hästi.

  ReplyDelete
 9. Noo, mis sa kostad! Sul kohe nii palju vahvaid, vallatuid ja huvitavaid tegemisi olnud! Mõnus kohe vaadata!
  Seentest- sattusin ka eile portsu otsa. Kuuseriisikaid müstiline kogus. Suured riisikad ja üldse pole ussitanud. Suured kuuseriisikad tavaliselt ikka kipuvad paljud ussitanud olema. Ja sel aastal erinevalt varasematest aastatest- korjasin suure ämbritäie männimetsast!!! - pohlade kõrvalt. Pohli ka meeletult- kui punane vaip maas.

  Ülle, kirjutasid siin seente sügavkülmutamisest- on sul kogemusi kuuseriisikate külmutamisest?

  Ja teine küsimus- kuidas roosid kasvavad? Panin omal veel 12 oksa maha- ja uskumatu- kõik läksid kasvama.

  Tervitused!

  ReplyDelete
 10. Tänud, Nele!
  Said vägeva kuuseriisika saagi! Tavaliselt on jah enamus ussitanud. Ma olen kunagi neid samamoodi praadinud ja sügavkülma pannud. Neid ei pea ka ju kupatama. Aga marineeritult on need ka ju head seened.
  Roosidega läks mul kehvasti. Kaks tükki panin, üks ei hakanud üldse kasvama. Teisele tuli ilus suur leht ja siis võttis kätte ja kuivas see leht ära...ma ei piilunud ega kergitanud purki...ausõna:) Katsetan järgmisel suvel kindlasti veel, võib olla oli ka asi selles, et mul ei olnud nii värsked roosid. Sul ikka väga vahva, 12 tükki läksid kasvama!
  Tervitused ka minu poolt!

  ReplyDelete