Tuesday, May 25, 2010

Punane kleidike.

Lõpetasin just selle pisikese kleidikese viimistlemise. Kleidi muster on Ravelryst - Tora Froseth`i Väikese õe kleit.
Tegin ikka omamoodi...nagu mul tavaliselt kipub olema:) Kudusin hoopiski puuvillasest ja tegin kahevärvilise, äärde kudusin südamed. Kaasal palusin kaks südamenööpi ka teha, et oleks ikka täitsa "südamekleit". Mõnus kudumine, ei ühtegi õmblust...kootakse ülevalt alla. Minu esimene katsetus sedasi kududa.
Andmed:
Muster: Tora Froseth "Little sisters dress"
Lõng: Puuvillane Pinguin Bonbon, kulus 220g
Vardad: nr.3
Nööbid: Vahtrapuust

Viimasel pildil on taustaks mu kaasa tehtud aiamajake kasvuhoone ette (sel suvel vaja uuesti üle pintseldada). Hoian seal kõike aiatööks vajalikku, väga vajalik majake:). Ja kui keegi tunneb huvi, miks mul puu ümber aiavõrk on...siis see on pandud ronitaimede jaoks, sel aastal hakkab seal turnima punaste õitega õisuba.
Ja kuidas siis saab üle ja ümber poekottidest:)
Seekord tegin ühe ilma voodrita koti, kasutasin kaltsukast soetatud uut kardinat, teine taoline tuleb veel sellest kangast välja. Natuke pitsi ja nööpe ja vitselpaela...24 comments:

 1. Väga, väga armas kleit!
  Poekott on nii kaunis, et sellega ei raatsikski poodi minna :)))

  ReplyDelete
 2. Millegipärast olen kindel,et see kleit istub seljas väga hästi ja armas tüdruklik on ta ka..eriti nööbid:)

  ReplyDelete
 3. Tänan Kai! Ma loodan ka, et istub seljas hästi..pole sellist väikest inimest kuskilt siit võtta proovimiseks:).

  ReplyDelete
 4. Noh väsimatu tüdruk seal :) Kuidas on muudkui sibame uusi asju meisterdada. Ma ei jaksa sinuga sedasi enam sammu pidada :) Kleit on jah na armas ma juba mõtlesin, et paneks omale selga, aga kurjam väikseks jääb ;) Kott ka selline vallatu ja puha. No oled sa ikka üks usin sipelgas seal kodus ja jõuad na palju.Suured kallad sulle vahepeal ja kui oma tööd viimistletud saan siis võiks ju koos puhata ja natuke päikest ,ikka sellel pingil koos nautida :) kook ja tee pidavat ju sinu poolt olema. Mis viga sedasi külas lustida ja kaunist hetke sinuga nautida.

  ReplyDelete
 5. Oi, kui armas kleidike- tuli kohe isu oma kahele piigale kududa. :) Puuriida taustal pildid meeldivad väga.
  Oh, kohe kiidaks sinu usinust ja loomeandi. :) Ja ei saa kiitmata jätta vahvat nööbitegu!

  ReplyDelete
 6. Aitäh Astraco! Vahva pikk kommentaar...kallid sullegi! Ja,ja...kook ja tee loomulikult minu poolt. Tore on see, et meie koogi-tee jutu peale on minult ka teised küsinud, kas neile ka pakun:)

  ReplyDelete
 7. Tänud, Nele! Mulle endale ka meeldib see puuriida taust väga, seepärast aina seal pilte klõpsingi:)

  ReplyDelete
 8. No ma usun küll, et sa pakud ja seda teistele jagub, aga mina sellelt pingilt oma kohta ei loovuta :D Kui nad istuda tahavad, siis peab mees veel mõned pingid meisterdama, see on selgemast selgem ;)

  ReplyDelete
 9. Mis kaunis kleit ja uhke poekott :) Taustapiltegi ei saa mainimata jätta; Sul tundub seal hiiglama kaunis ja lahe olema...
  Edu!

  ReplyDelete
 10. Aitäh Ave ja edu sullegi...see külalise kommentaar sulle ajas mind ikka täitsa vihale...on ikka inimesi ilmas!

  ReplyDelete
 11. Ma sain praegu sinu blogi uurides täieliku imestuse osaliseks:) Appi Ülle kas sa magad ka ? Kuidas sa küll jõuad ! Selline hunnik imeilusaid mütse, võrratult ilus punane kleidike ja väga vinged nööbid!
  Super tubli !
  Ave-Marii

  ReplyDelete
 12. Väga ilus ja armas kleidike! Vahel ma nii tahaks et mul oleks mõni väike tüdruk, kellele õmmelda ja kududa. :))
  Kott ikka väga vahva! :))

  ReplyDelete
 13. Aitäh Ave-Marii! Magan ikka:)
  Tänud Dots! Mul tegelikult pole ka sellist väikest tüdrukut, kellele teha, aga tahtmine oli proovida ja küllap mõni väike tüdruk selle ikka endale lõpuks saab:)

  ReplyDelete
 14. Väga, väga ilus kleit, ühe pisikese piiga seljas kindlasti väga ilus!
  ...ja tõesti, sellise poekotiga ei raatsiks üldse poodi minna.

  ReplyDelete
 15. See imekaunis poekott on minu pidev kaaslane, pigem käe/õlakoti funktsioonis, poes käies panen ostud sinna vaid siis, kui parajasti teist riidekotti kaasas ei juhtu olema. Suur aitäh, Yllep!!!

  ReplyDelete
 16. Aitäh, Miramis! Väga südantsoojendav kommentaar...mul on nii hea meel, et sulle kott meeldib ja kasutust leiab.

  ReplyDelete
 17. :-) Ahjah, tahtsin ka küsida, kas seda pesumasinas pesta tohib? Mõtlen just neile vahvatele nööpidele, et need viga ei saaks... Võib-olla õrna või käsitsipesu režiimil?

  ReplyDelete
 18. Üldiselt soovitan pesemise ajaks eest ära võtta ja pärast tagasi õmmelda. Puidust nööpide puhul ei soovitata neid üldse pesta, pärast võivad karedaks minna või üldse hiljem lõhki kuivada...ikkagi puu ju, mis "mängib".

  ReplyDelete